Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Χαϊδάρι-Εθνικός 1-3

Σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Χαϊδαρίου ο Εθνικός επικράτησε με 3-1  της τοπικής ομάδας

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 18  όταν ο Θωμαίδης απο δεξιά έβγαλε μπαλιά για τον Μάναλη που απο θέση φορ γύρισε και σκόραρε .
Δύο λεπτά μετά από λάθος διώξιμο της άμυνας η μπάλα έφτασε στον Κοτσολάκο που με τεχνικό  σουτ έξω απο την περιοχή νίκησε τον Βουτσινά για το 1-1.
Στο 28 όμως ο Σουλελές από θέση μέσα αριστερά έβγαλε για τον Μάναλη που με κίνηση Πίβοτ γύρισε και σούταρε απέναντι στους αμυντικούς για το 1-2.
Στο 45, οι κυανόλευκοι έκαναν το 1-3 όταν ο Βλάχος εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα  της άμυνας και κλέβοντας τη μπάλα ανατράπηκε απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα .Ο Ρέφερι έδωσε πέναλτι και ο ίδιος ο Βλάχος δεν αστόχησε για το 1-3.
Στην επανάληψη λαι με τον Θύμιο Γεωργούλη να κάνει 11 αλλαγές  ο Εθνικος συνεχισε να είναι επιθετικός και έχασε ευκαιρίες με τους Λεωνιδόπουλο , Κομνηνό (2) και Κατίδη , ενώ οταν χρειάστηκε τόσο ο Λευκόπουλος όσο και ο Ελθίνι απο μία φορά κάνοντας υπέροχες επεμβάσεις, κράτησαν το 1-3.

Εθνικός:Βουτσινάς, Θωμαίδης , Παυλάκης , Μπεχλιβανίδης , Στρατάκης,  Μαρτίνος, Πίσσας, Φωτιάδης, Μάναλης, Σουλελές, Βλάχος..